Bieżące

W nocy z poniedziałku (22.10.2018) na wtorek na ul. Święty Marcin rozpoczną się prace związane regulacją sieci trakcyjnej. Zaplanowano je na trzy kolejne noce, a ich zakończenie - na czwartek (25.10.2018) nad ranem.

Regulację sieci trakcyjnej można prowadzić tylko w godzinach nocnych, kiedy nie kursują tramwaje. Jak zapewniają wykonawcy zaplanowane prace, które będą realizowane przy użyciu podnośników wyposażonych w pomarańczowe światła ostrzegawcze, nie generują dużego hałasu.

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Wykonawca rozpoczął montaż torowiska w obrębie ronda i wykonał już pierwsze fundamenty pod nowe słupy trakcyjne.

W najbliższych dniach, oprócz kontynuacji montażu torowiska w rejonie ronda Żegrze, wykonawca zajmie się pracami związanymi z budową jezdni, dróg rowerowych i chodników na rondzie oraz w jego sąsiedztwie, budową wodociągu, kanalizacji deszczowej i kanalizacji teletechnicznej oraz układaniem kabli energetycznych.

Prace nad kolejnym odcinkiem RoweLove Rataje dobiegły końca i rozpoczęły się jego odbiory. Nowy fragment traktu pieszo-rowerowego, łączącego Maltę z terenami nadwarciańskimi, biegnie  od  ul. Zamenhofa, wzdłuż ul. Na Skarpie na os. Piastowskim.

Nowy odcinek RoweLove Rataje o nawierzchni bitumicznej ma ok. 350 metrów długości. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i wzdłuż miejsc postojowych na ul. Na Skarpie, przebudowano ok. 200 m chodnika, który otrzymał nawierzchnię z kostki betonowej. Ścieżka jest oświetlona,co ułatwia korzystanie z niej również po zmroku.

Strony