Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę budowy ul. Folwarcznej

Oferta spółki Strabag została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy ul. Folwarcznej, rozpisanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 33,7 mln zł, o około 3,7 mln zł więcej niż uprzednio planowano.  Dokonanie wyboru wykonawcy było możliwe po zwiększeniu na sesji Rady Miasta we wrześniu budżetu przeznaczonego na realizację tej inwestycji.

W zakres zaplanowanych prac wejdzie nie tylko budowa ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowa ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. Skrzyżowania poszczególnych ulic zostały zaprojektowane jako ronda, a wzdłuż całego odcinka przewidziano budowę ścieżki rowerowej i chodników oraz oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.

Budowa nowego układu drogowego znacząco poprawi dojazd do Osiedla Przemysława - również dla pojazdów transportu publicznego. W projekcie zakłada się budowę zatok autobusowych. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu „Kiss&Ride” (zatrzymaj się, wysadź i jedź). Nasadzona zostanie nowa zieleń. Wybudowane zostaną przejazdy i przejścia kolejowe.

Dodatkowo, w ramach tej umowy, w ul. Kobylepole powstanie kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami. Wodociąg zbudowany zostanie również w ul. Piwnej i Reknickiej. 

Jeśli zwycięzca przetargu dopełni wszelkich formalności przed podpisaniem umowy, a następnie przedstawi w terminie wszystkie dokumenty niezbędne do przekazania placu budowy, prace przygotowawcze będą mogły zacząć się jeszcze na przełomie listopada i grudnia. Na realizację całej inwestycji przewidziano 13 miesięcy od przekazania placu budowy.

  

Data publikacji: 07-11-2018
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 07-11-2018