Bieżące

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poszukuje kandydatów na stanowisko Kierownika Projektów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojej aplikacji CV, LM drogą mailową na adres: kadry@pozim.pl, bądź pocztą tradycyjną na adres Spółki.

Rekrutacja trwa do 5 sierpnia 2016 r.

 

Sukcesem zakończyły się rozmowy w sprawie przejęcia przez Miasto Poznań od Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza tytułu prawnego do działki położonej przy ul. Zagajnikowej. Dzięki temu na działce będzie mogła powstać nowa szkoła podstawowa wraz z przedszkolem dla mieszkańców Naramowic i Umultowa.

Więcej o inwestycji + poglądowa lokalizacja (pdf): TUTAJ

W nocy z 15 na 16 lipca przełożony został ruch samochodowy na Estakadzie Katowickiej, natomiast od dzisiaj (tj. poniedziałek 18 lipca) rozpoczęła się rozbiórka wiaduktów na południowej nitce jezdni.

Dzięki dobrej współpracy z wykonawcą, nowo wybudowana nitka estakady oddana została do użytku miesiąc przed terminem. Cała inwestycja, której koszty szacowane są na ponad 161 mln zł, zakończona ma być z początkiem 2018 r.

Od soboty 16 lipca, na ul. Dąbrowskiego wrócił tramwaj. Linia nr 22 kursuje wahadłowo od skrzyżowania z ul. Janickiego przez most Teatralny do pl. Wielkopolskiego. Połączenie zapewni mieszkańcom Jeżyc lepszy dojazd do centrum.

Linia obsługiwana jest przez 4 pociągi, a jej uruchomienie było szczególnie ważne w kontekście utrudnień, jakie czekają mieszkańców Jeżyc wraz z rozpoczęciem prac w okolicach ulic Kraszewskiego i Zwierzynieckiej oraz kontynuacji modernizacji ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Żeromskiego do pętli na Ogrodach.

Strony

Subskrybuj Aktualności - bieżące