Bieżące

W środę (21 lutego) - od godz. 7.30 - kierowcy będą już mogli korzystać z pierwszego w Poznaniu parkingu Park&Ride. Powstał on na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Smoleńskiej - w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego.

Nowy parking będzie otwarty 7 dni w tygodniu (oprócz świąt), przez całą dobę, z przerwą techniczną w godzinach od 2.30 do 4.30.

Do pozostawienia samochodu na nowym parkingu uprawnia ważny bilet - zapisany na karcie PEKA lub Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Doktoranckiej.

W odniesieniu do pojawiającej się ponownie w przestrzeni publicznej dyskusji nt. koncepcji budowy jednotorowej linii tramwajowej w ciągu ul Grunwaldzkiej, w kierunku granicy Miasta i gminy Komorniki, spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, raz jeszcze, przedstawia swoją opinię, oraz przekrój normalny (tj. zgodny z normami projektowymi i standardami).

Zgodnie z założonym harmonogramem prac, postępują roboty przy budowie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego.

Wykonawca prac zakończył stan surowy na budynkach przedszkola oraz sali gimnastycznej. Ukończono również montaż okien z PCV oraz osadzono bramy na hali sportowej.

W chwili obecnej trwają: instalacja stolarki aluminiowej na budynku szkoły, roboty elewacyjne, rozprowadzenie instalacji wewnętrznych oraz wykonywanie posadzek w budynku przedszkolnym i części socjalnej budynku sali gimnastycznej.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły postępowanie na wybudowanie chodnika oraz drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wańkowicza, na odcinku od ul. Biskupińskiej do ul. Tołstoja.

W ramach zadania, wykonawca prac wybuduje chodnik i drogę rowerową (170 m). Łączna długość inwestycji to ok. 1,1 km. Ruch pieszy i rowerowy zostanie rozdzielony za pomocą oznakowania poziomego.

Strony

Subskrybuj Aktualności - bieżące