Bieżące

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że 14 września w godzinach porannych nastąpi zmiana tymczasowej organizacji ruchu w obrębie przystanku tramwajowego Żegrze II.

W wyniku realizacji kolejnego etapu prac, ruch kołowy zarówno w kierunku ronda Żegrze oraz Chartowa zostanie przeniesiony z wewnętrznych psów na zewnętrzne pasy obu jezdni.

Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia w ruchu, kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W czwartek (14.09.), od godz. 6:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która docelowo będzie obowiązywać podczas remontu ul. Święty Marcin. Ulica Kantaka będzie nieprzejezdna, zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem, m.in. mieszkańców i osób korzystających z lokali zlokalizowanych w jej sąsiedztwie. Tym samym będzie obowiązywał na niej ruch dwukierunkowy z możliwością nawracania, aby umożliwić powrót kierowców na ul. 27 Grudnia. Objazd terenu budowy będzie odbywał się w kierunku ul. Św. Marcin ulicami 27 Grudnia,  Fredry i dalej do ul. Kościuszki.

W poniedziałek (4.09.) rozpoczęto realizację pierwszej części „Programu Centrum” – kompleksowej rewitalizacji ścisłego centrum Poznania. Zadanie obejmuje ok. 300 m odcinek ul. św. Marcin, od ul. Gwarnej do Ratajczaka, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ratajczaka. Przebudowany fragment ul. św. Marcin zmieni zasadniczo swój charakter - jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku, oddając miejsce znacznie poszerzonym chodnikom, pojawi się mała architektura (ławki, fontanny), nasadzone zostaną drzewa i mała zieleń. Całkowita wartość prac to 57,5 mln zł brutto.

Spieszymy z wyjaśnieniem sprawy rowerów i stojaków, które dziś bez uprzedzenia zniknęły z ul. Ratajczaka: jeden z podwykonawców prac - ruszających na ul. Św. Marcin - bez uzgodnienia z generalnym wykonawcą, firmą Budimex - rozpoczął swoje działania dzień wcześniej. Niestety, nie poinformował o tym także użytkowników stojaków. W związku z przedwczesnym demontażem wraz z rowerami, zostanie obciążony kosztami tej operacji, jak również wszelkimi innymi ewentualnymi kosztami, np. w przypadku uszkodzenia mienia.

250 poznańskich dzieci rozpocznie rok szkolny w zupełnie nowym przedszkolu na Strzeszynie. Budowa nowoczesnej placówki kosztowała 9 mln złotych. To pierwsza tego typu strategiczna inwestycja w tej części miasta. Nowe przedszkole zlokalizowane jest wzdłuż ul. Marka Hłaski, przy skrzyżowaniu z ul. Haliny Poświatowskiej. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2016 roku i zakończyła zgodnie z zaplanowanym harmonogramem w sierpniu 2017 r. W wrześniu zakończyć ma się też budowa dróg dojazdowych do placówki.

Strony

Subskrybuj Aktualności - bieżące