Górny Taras Rataj - zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Żegrze i Bobrzańskiej

W nocy z soboty na niedzielę (z 4 na 5 maja) nieznacznie zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żegrze i Bobrzańskiej. Zmiany są związane z postępem prac przy budowie trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Polegać będą na zamknięciu tzw. łącznic, czyli dróg pomocniczych, łączących dwie drogi w ramach węzła. 

Poglądowy schemat zmian w czasowej organizacji ruchu dostępny jest TUTAJ

Zamknięta zostanie łącznica do skrętu w prawo z ul. Bobrzańskiej w ul. Żegrze. Kierowcy będą mogli jednak skręcić w prawo za wyspą dzielącą, której kształt na czas zmian w organizacji ruchu zostanie do skrętu dostosowany.

Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku łącznicy z ul. Żegrze w ul. Bobrzańską. Tutaj również ruch zostanie przeniesiony za wyspę dzielącą. W obrębie skrzyżowania ulic Bobrzańskiej i Żegrze ruch będzie się odbywał po jednym pasie.  Kierowcy będą mieli możliwość korzystania z przewiązki łączącej obie jezdnie ul. Żegrze. Dodatkowo, na odcinku ul. Chartowo od Wiatracznej w kierunku Piaśnickiej, ruch zostanie przełożony na nową nawierzchnię zewnętrznego pasa ruchu.

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Data publikacji: 29-04-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 29-04-2019