Przebudowa trasy tramwajowej na GTR – kolejne zmiany w organizacji ruchu (VIDEO)

W związku z kontynuacją prac na skrzyżowaniu ulic Bobrzańskiej, Wiatracznej, Żegrze i Chartowo w nadchodzącym tygodniu zmieni się w tym rejonie organizacja ruchu.  Roboty prowadzone są w ramach przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

Od najbliższej soboty (13 lipca) przywrócony zostanie prawoskręt z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną. Również kierowcy chcący jechać w kierunku północnym  ul. Wiatraczną od strony ul. Kurlandzkiej, będą mogli skorzystać z przejazdu na wprost przez skrzyżowanie z ul. Chartowo. Ułatwienia obejmą także możliwość poruszania się jednym pasem ul. Chartowo w kierunku ronda Żegrze, przez skrzyżowanie ulic Żegrze i Bobrzańskiej. Krzyżówka ta odzyska większą część ze swojej funkcjonalności, a dla kierowców oznacza to zarówno możliwość jazdy ulicą Bobrzańską na wprost, jak i skorzystania z prawoskrętu w ul. Żegrze.

W rejonie skrzyżowań z ulicami Wiatraczna i Bobrzańska, zarówno ulica Żegrze, jak i ul. Chartowo pozostaną ograniczone do jednego pasa ruchu.

Dotychczas zamknięte zjazd i wyjazd z ulicy Chartowo na ul. Bolesława Krzywoustego zostaną ponownie otwarte. Wyłączone z ruchu pozostaną natomiast lewoskręt z ul. Żegrze w ul. Bobrzańską oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Data publikacji: 10-07-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 10-07-2019