Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Chartowo

W związku z realizacją zadania „Przebudowa Trasy Tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – Rondo Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej” uprzejmie informujemy, że od wtorku, 08.01.2019, na ul. Chartowo zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Poglądowy schemat organizacji ruchu można zobaczyć poniżej.

Wykonawca przystępuje do przebudowy torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku os. Czecha, wskutek której powstanie zintegrowany przystanek tramwajowo-autobusowy.  W trakcie prowadzonych robót ruch po południowej jezdni ul. Chartowo, w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej, będzie odbywał się jednym pasem. Na odcinku od ul. Wiatracznej do wjazdu w osiedle kierowcy będą mieli do dyspozycji lewy pas ruchu, co będzie skutkowało przeniesieniem istniejącego przystanku autobusowego „os. Czecha” o około 100 m, w stronę ul. Piaśnickiej.

Prosimy o nie parkowanie samochodów po południowej stronie ul. Chartowo na odcinku, gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

W tym rejonie rozpocznie się również remont muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. W czasie prowadzenia związanych z tym robót, na wysokości muru oporowego, kierowcy będą mieli do dyspozycji wyłącznie prawe pasy jezdni ul. Chartowo. W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac każdego dnia będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Planuje się, że wprowadzona we wtorek organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca marca 2019 br., kiedy to Wykonawca przystąpi do kolejnych robót. Związane z tym będą kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy  informować z wyprzedzeniem.

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Data publikacji: 03-01-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-01-2019